امام خمینی: شاه، بختیار و شریف‌امامی باید کشته شوند/ این‌هایی که برای اعدام هویدا هیاهو می‌کند حقوق بشر را پای‌مال می‌کنند

این‌هایی که ادعای حقوق بشر می‌کنند و برای القانیان و هویدا هیاهو می‌کنند، این‌ها هستند که حقوق بشر را پای‌مال می‌کنند… ما هر نخست‌وزیری را که در آن زمان نخست‌وزیر بوده است اگر پیدا کنیم مثل شریف‌امامی، مثل بختیار این‌ها محکوم به قتل هستند… حالا که حکمی صادر نشده است برای قتل محمدرضا لکن اگر او را پیدا کنیم چنین حکمی صادر می‌شود. او باید کشته بشود.

امام خمینی: شاه، بختیار و شریف‌امامی باید کشته شوند/ این‌هایی که برای اعدام هویدا هیاهو می‌کند حقوق بشر را پای‌مال می‌کنند

به گزارش همایش آموزش فناوری نانو، روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۵۸ امام خمینی در میان جمعی از کارکنان سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان وابسته به وزارت بازرگانی که به دیدار ایشان رفته بودند، از اعدام سران رژیم شاه در دادگاه‌های انقلاب دفاع کردند. در ادامه بخشی از سخنان ایشان را که مشروح آن فردای آن روز در کیهان منتشر شد می‌خوانید:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

البته آن‌هایی که منافع خودشان را در خطر می‌بینند با منافع ارباب‌های خودشان از این نهضت به هر صورتی که باشد شکایت دارند و با هر توطئه‌ای می‌خواهند این نهضت را خاموش کنند. گاهی به بهانه‌ی حقوق بشر از این اعدام‌هایی که در ایران شده است انتقاد می‌کنند و این را یک امر خشونت‌میز می‌دانند. این‌ها در ایران نبودند که ببینند چه شد و در ۵۰ سال یا بیش‌تر در ایران چه گذشت و بر جوان‌های ما اخیرا چه گذشت. لکن اطلاع دارند. همچون نیست که بی‌اطلاع باشند. این‌ها مطلع هستند که شاه سابق و شاه جلوتر با ایران چه کرد و جنایات این دو مرد یا نامرد به ایران چه بود. خیانت‌های این‌ها را اطلاع دارند. این جمعیتی که ادعا می‌کند جمعیت حقوق بشر است و حالا برای حقوق بشر دارند سینه می‌زنند چرا این عده که تا حالا کشته شده‌اند چرا کشته شدند و این یک خشونتی است. این‌ها خشونت‌هایی را که در عصر این پدر و پسر بوده نادیده گرفتند.