اکبری تالارپشتی: تنها مسیر تحقق اهداف برنامه هفتم توسعه استفاده از ظرفیت بخش خصوصی است

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: تحقق اهداف پیش‌بینی شده در برنامه هفتم توسعه یک مسیر دارد و آن نیز حضور گسترده بخش خصوصی است.

اکبری تالارپشتی: تنها مسیر تحقق اهداف برنامه هفتم توسعه استفاده از ظرفیت بخش خصوصی است

به گزارش گروه سیاسی همایش آموزش فناوری نانو، عزت‌الله اکبری تالارپشتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس امروز (دوشنبه 19 تیرماه) در نشست کمیته اقتصادی برنامه هفتم توسعه با موضوع توسعه منطقه‌ای و تمرکززدایی اقتصادی در برنامه هفتم، گفت: استانداران به نوعی رؤسای جمهور استان‌ها هستند و در خط مقدم زحمت می‌کشند؛ ما درگیر چکش‌کاری لایحه برنامه هفتم هستیم این لایحه در حوزه صنعت و معدن وضعیت خوبی ندارد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه در تنظیم لایحه برنامه هفتم از استانداران که خط مقدم هستند، خواسته نشده که مشارکت داشته باشند، بنابراین بعضی موضوعات قابلیت اجرایی ضعیفی دارند.

وی اضافه کرد: در برنامه هفتم توسعه، رشد 8.5 درصدی صنعت، 13 درصدی معدن و 23 درصدی صادرات پیش‌بینی شده که با یک حساب سرانگشتی می‌توان به این نتیجه رسید که برای تحقق این اهداف به اعتبار بسیار زیادی نیاز است، این اعتبار از چه محلی باید تأمین شود؟

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: تحقق اهداف تنها یک مسیر دارد و آن نیز حضور گسترده بخش خصوصی است.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه من مسئول ستاد صنعت و معدن انتخابات آقای رئیسی بودم، افزود: برنامه هفتم توسعه را دست چند دانشگاهی دادند و معلوم نیست چه تنظیم شده و همین موضوع موجب شده که به حوزه مهمی به نام صنعت و معدن توجهی نشود و سرفصلی برای آن دیده نشود، حال آنکه صنعت و معدن موتور اقتصاد کشور است، برای تدوین برنامه با چه کسی مشورت شده است؟ با استانداران که مشورت نشده، با رؤسای کمیسیون که ما هستیم مشورت نکردند با چه کسی مشورت کردند؟

اکبری تالارپشتی با بیان اینکه نقش سازمان‌های توسعه‌ای در لایحه برنامه توسعه دیده نشده است، گفت: نظرات استانداران در لایحه اعمال شود، برای تدوین این لایحه به قانون برنامه قبلی توجه شده و حتی از آن نیز ضعیف‌تر تنظیم شده است.

پایان پیام/