تخصیص ۸۴۰ میلیارد تومان اعتبار جهت اجرای طرح هادی در البرز

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان البرز گفت: مقرر شد اعتبار ۸۴۰ میلیارد تومانی به منظور اجرای طرح هادی سال جاری برای استان البرز تخصیص یابد.

تخصیص ۸۴۰ میلیارد تومان اعتبار جهت اجرای طرح هادی در البرز

به گزارش همایش آموزش فناوری نانو از کرج، امین کتابی نژادیان، معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان البرز، امروز در جمع اصحاب رسانه، با اشاره به اینکه افق ۱۰ ساله بسیاری از طرح‌های هادی به پایان رسیده و موقعیت زمان بازنگری هافر رسید، گفت: در حال حاضر درصد برخورداری روستاهای استان از طرح تهیه طرح هادی ۹۹ درصد می باشد که برنامه‌ریزی لازم جهت افزایش اعتبار روستاهایی که افق ۱۰ ساله آنها به پایان رسیده نیز در دست اقدام است.

وی افزود: طرح هادی بازنگری طرح هادی ۱۸۵ روستا تاکنون انجام گرفته و در سال جاری نیز بازنگری ۲۷ روستای دیگر در دست تهیه است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان تصریح کرد: بازنگری طرح‌های هادی با حضور دستگاه‌های جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، فرمانداران، بخشداران، نمایندگان استانداری و نمایندگان بنیاد مسکن صورت می‌گیرد و در جلسات کمیته‌های تصویب از سایر دستگاه‌های ذیربط مانند منابع طبیعی و محیط زیست نیز دعوت می‌شود.

امین کتابی نژادیان اضافه کرد: در زمینه اجرای طرح هادی عملیات هایی اجرایی مانند سنگفرش، آسفالت، فضای سبز و پیاده روسازی صورت می‌گیرد که در همین راستا درصد برخورداری روستاهای استان از اجرای طرح‌های هادی ۸۴ درصد است که تحت ۶۱۹ پروژه در ۲۱۱ روستا به انجام رسیده است.

وی اضافه کرد: در سال جاری نیز ۸۴۰ میلیارد تومان اعتبار جهت اجرای طرح هادی در نظر گرفته شده است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن البرز در ادامه با توجه به اعتبارات قیر رایگان نیز گفت: بالغ بر ۲۴ میلیارد تومان از اعتبارات غیر رایگان جهت اجرا در روستاهای استان برای بنیاد مسکن تخصیص داده شد که با اولویت روستاهای کم برخوردار و دارای مشارکت، اجرای عملیات آن در دست اقدام می باشد.

وی در پایان به صدور اسناد روستایی به عنوان یکی دیگر از فعالیت‌های معاونت عمران روستایی بنیاد مسکن اشاره کرد و گفت: تاکنون بالغ بر ۲۶ هزار ۵۰۰ جعل اسناد رسمی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر استان صادر گردیده و در سال جدید نیز صدور حدود ۲ هزار جلد سند رسمی دیگر نیز در دست اقدام است.

پایان پیام/