درآمد 44 میلیارد دلاری عراق از محل صادرات نفت در 6 ماه

در ماه گذشته میلادی عراق بیش از 7 میلیارد دلار درآمد نفتی داشت و حجم این درآمدها در نیمه نخست سال جاری به 44 میلیارد دلار رسید.

درآمد 44 میلیارد دلاری عراق از محل صادرات نفت در 6 ماه

‌‌‌‌‌‌‌‌‌به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل همایش آموزش فناوری نانو به نقل از روداو، وزارت نفت عراق اعلام کرد که این کشور در ماه ژوئن 100.5 میلیون بشکه نفت فروخته که ارزش آن بیش از 7 میلیارد دلار بوده است. با این حساب عراق در نیمه نخست سال جاری 44 میلیارد دلار درآمد از محل صادرات نفت داشته است. عراق به‌طور متوسط روزانه 3.3 میلیون بشکه نفت صادر کرده و نفت این کشور با متوسط قیمت 71 دلار در هر بشکه در بازار جهانی به فروش رسیده است. این کشور در ماه می 7.3 میلیارد دلار درآمد نفتی داشت. با وجود 44 میلیارد دلار صادرات نفت، اما درآمدهای نفتی عراق نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است به‌گونه‌ای که از 61 میلیارد دلار به 44 میلیارد دلار رسیده است.

عراق در سال گذشته، 115 میلیارد دلار درآمد نفتی داشت و در سال 2021، 75.6 میلیارد دلار از محل صادرات طلای سیاه به جیب زد. صادرات نفت اصلی‌ترین منبع تامین درآمد برای دولت فدرال عراق محسوب می‌شود و این کشور برای تامین هزینه‌ها و پرداخت حقوق کارمندان بخش عمومی، از درآمدهای نفتی خود استفاده می‌کند. پایان پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌