راه اندازی پویش «مهر تابان» در قزوین جهت کمک به زلزله زدگان خوی

سرپرست جمعیت هلال احمر استان قزوین از راه اندازی پویش «مهر تابان» در راستای جمع آوری کمک‌های مردم نوع دوست استان، برای زلزله زدگان شهرستان خوی، خبر داد.

راه اندازی پویش «مهر تابان» در قزوین جهت کمک به زلزله زدگان خوی

به گزارش همایش آموزش فناوری نانو از قزوین، حسین خوئینی اظهار کرد: در پی وقوع زلزله ۵.۹ ریشتری در استان آذربایجان غربی، شهرستان خوی و دچار مشکل شدن شدن شمار زیادی از مردم مناطق زلزله زده، جمعیت هلال‌احمر استان قزوین در راستای جمع آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی همشهریان نوع دوست استان اقدام به راه اندازی پویش «مهر تابان» کرده است. وی افزود: مردم نوع‌دوست و خیر استان قزوین می‌توانند کمک‌های بشردوستانه خود را به‌ صورت نقدی و از طریق شماره حساب۴۱۰۱۰۳۴۷۴۱۹۹۹۹۹۸ نزد بانک مرکزی با شماره شبا IR۷۰۰۱۰۰۰۰۴۱۰۱۰۳۴۷۴۱۹۹۹۹۹۸ و یا شماره کارت ۶۳۶۷۹۵۷۰۷۸۷۵۸۳۳۶ و یا کد دستوری #۳*۱۱۲* واریز کنند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان قزوین ادامه داد: هم استانی های عزیز همچنین می توانند کمک های غیر نقدی خود را نیز مانند وسایل گرمایشی (پتو و هیتر برقی) تحویل شعب جمعیت هلال احمر نمایند. وی عنوان کرد: تمامی بنگاه‌های اقتصادی و شرکت های خصوصی نیز می توانند با ارسال عدد ۴ به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۲۱۴۷ در راستای مسئولیت اجتماعی خود، هلال احمر استان قزوین را در این زمینه یاری کنند. خوئینی همچنین اعلام کرد: از همه تشکل های داوطلب محور همچون سازمان های مردم نهاد، مؤسسات خیریه و گروه های جهادی و مردمی نیز خواستاریم تا با همکاری مشترک و قانونی در راستای اجرای بند ب ماده ۱۴ قانون مدیریت بحران کشور مصوب سال ۱۳۹۸ در کنار جمعیت هلال احمر استان قزوین باشند تا با هم افزایی، تشریک مساعی و اقدام هماهنگ و اثربخش و با رعایت و پاسداشت کرامت انسانی آسیب دیدگان در روند امدادرسانی یاریگر آسیب دیدگان زلزله خوی در استان آذربایجان غربی باشیم. وی ادامه داد: بدیهی است این همکاری، نتایج ارزنده و اثربخشی همچون به اشتراک گذاری منابع، اشتراک اطلاعات و تجربیات، تقسیم نقش اصولی و اجرای صحیح طرح ها و برنامه های پیشنهادی و یا مورد نیاز در مناطق خسارت دیده شهرستان خوی را به دنبال خواهد داشت. سرپرست جمعیت هلال احمر استان قزوین در پایان گفت: امیدواریم با کمک هم استانی های عزیز، خیرین، سازمان های مردم نهاد و مؤسسات خیریه و با هم‌افزایی و ‌همدلی در راستای ارائه خدمات مناسب و اقدامات بشر دوستانه به همنوعان خود در زلزله خوی در استان آذربایجان غربی، بتوانیم خدمات ارزنده ای ارائه دهیم و تسکین گر آلام آنها باشیم. پایان پیام/