روسیه از خارج‌نشینان‌ روس هم مالیات می‌‌گیرد

وزارت دارایی روسیه اعلام کرد فارغ از اینکه اتباع روسیه شهروندی کشورهای دیگر را داشته باشند، باید 13 درصد مالیات بر درآمد به دولت فدرال این کشور پرداخت کنند.

روسیه از خارج‌نشینان‌ روس هم مالیات می‌‌گیرد

‌به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل همایش آموزش فناوری نانو به نقل از راشاتودی، وزارت دارایی روسیه اعلام کرد: فارغ از تابعیت چندگانه اتباع روس، آنها باید حداقل 13 درصد از درآمد خود را به دولت فدرال مالیات بدهند. الکسی سازانوف، معاون وزارت دارایی روسیه، می‌گوید: نرخ مالیات بر درآمد شخصی کارگرانی که در خارج از این کشور فعالیت می‌کنند و قراردادهای آنها بر اساس قوانین کار یا قوانین مدنی تنظیم شده، 13 تا 15 درصد خواهد بود.

در سال 2021 روسیه تصمیم به اعمال مالیات بالا و سخت‌گیرانه بر درآمد اتباع این کشور در خارج از کشور گرفت، به‌گونه‌ای که کسانی که در خارج از روسیه بالای 61 هزار و 500 دلار برابر با 5 میلیون روبل درآمد دارند، باید 15 درصد از این مبلغ را به دولت فدراسیون روسیه مالیات بدهند. قرار بود بر اساس پیشنهاد دولت روسیه مالیات این اقشار دو برابر شود که این اتفاق فعلا نیفتاده است. البته این طرح هم یک روز پس از ارائه از سوی دولت روسیه بازپس گرفته شد. پایان پیام/