صرفه‌جویی حداکثری مصرف برق در اهواز ضروری است

سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: به دلیل تداوم دماهای ۴۹ درجه و بالاتر در خوزستان شهروندان اهوازی صرفه‌جویی حداکثری داشته باشند.

صرفه‌جویی حداکثری مصرف برق در اهواز  ضروری است

به گزارش همایش آموزش فناوری نانو از اهواز، علیرضا شکرخدایی سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق اهواز امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: شهروندان کلانشهر اهواز به دلیل تداوم دماهای ۴۹ درجه و بالاتر در خوزستان با مدیریت مصرف از بروز خاموشی‌های ناخواسته در شبکه و حوادث جلوگیری کنند.

وی با بیان اینکه براساس پیش‌بینی‌های اعلام‌شده تا پایان هفته وقوع دماهای ۴۹ درجه و بالاتر در خوزستان ادامه خواهد داشت، عنوان کرد: شهروندان اهوازی در ساعت‌های پیک یا اوج مصرف برق که شاهد گرما شدید هستیم، با صرفه‌جویی حداکثری و مدیریت مصرف به کمک صنعت برق بیایند.

سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق اهواز تصریح کرد: پایدار نگهداشتن شبکه برق در این روزهای بسیار گرم، سخت و طاقت فرسا است و از این رو برای اینکه شاهد خاموشی ناخواسته در شبکه نباشیم باید مدیریت مصرف حداکثری در دستور کار شهروندان اهوازی قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه در صنعت برق به دنبال جلب رضایت و رفاه و آسایش شهروندان هستیم، بیان کرد: با توجه به اینکه برق در اهواز حکم اکسیژن را دارد، قطع برق خانه‌ها در این شرایط دمایی به معنای نفسگیر شدن خانه است و از این رو امیداریم با همکاری شهروندان خاموشی نداشته باشیم.

شکرخدایی ادامه داد: استفاده از لوازم پرمصرف برقی مانند لباسشویی، جارو برقی، اتو و نظایر آن و حتی کولر اضافی در ساعت پیک یا اوج مصرف برق یکی از مهمترین دلایل بروز حوادث غیرمترقبه اتفاقاتی روی تجهیزات شبکه برق است و باید به این مسئله توجه ویژه شود.

سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: استفاده از یک کولر در ساعت‌های اوج مصرف می‌تواند صنعت برق را در استمرار خدمت رسانی مطلوب و پایداری شبکه برق یاری کند.

پایان پیام/