عضو فتح: در نشست قاهره تشکیل دولت وحدت ملی بررسی خواهد شد

عضو دو کمیته اجرایی سازمان آزاد‌بخش فلسطین(ساف) و کمیته مرکزی جنبش فتح تأکید کرد که در نشست قاهره موضوع تشکیل دولت وحدت ملی بررسی خواهد شد.

عضو فتح: در نشست قاهره تشکیل دولت وحدت ملی بررسی خواهد شد

به گزارش گروه بین‌الملل همایش آموزش فناوری نانو، «عزام الأحمد» عضو دو کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین(ساف) و کمیته مرکزی جنبش فتح گفت که نشست گروه‌های فلسطینی اواخر ماه جاری میلادی در قاهره برگزار خواهد شد و طی آن تشکیل دولت وحدت ملی برای پایان دادن به دودستگی‌ها بررسی خواهد شد.

جنبش‌های فتح و حماس تاکنون دیدارهایی در ترکیه و قاهره برگزار کرده اما به توافق فراگیری برای پایان دادن به دودستگی فلسطینیان دست نیافته‌اند.

الأحمد گفت که «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین وی را برای تماس با مسئولان مصری جهت تعیین زمان برگزاری این نشست مأمور کرده و در خصوص ارسال دعوتنامه به همه طرف‌های فلسطینی هماهنگی بعمل آمده است.

وی در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک تصریح کرد: «جنبش فتح بنابه دستور عباس برای وحدت ملی و مخالفت با دودستگی تلاش می‌کند و همه گروه‌ها را به احیای وحدت ملی به عنوان گام اساسی برای تشکیل دولت وحدت ملی به عنوان تنها نماینده قانونی ملت فلسطین دعوت می‌کند».

الأحمد همچنین بر پایبندی به نظارت ساف بر انتخابات مجلس قانونگذاری و ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین تأکید کرد.

این عضو فتح همچنین گفت که مقاومت در کرانه باختری در حال گسترش است و از دو سال پیش در شهرها و روستاهای آن افزایش یافته است اما رژیم صهیونیستی و مخالفان پایان دادن به دودستگی‌ها به دنبال جداسازی کرانه باختری از غزه هستند که این امر شدنی نیست و بایستی به دودستگی‌ها پایان داده و دولت وحدت ملی تشکیل شود.

پایان پیام/.