عملیات کاشت نهال در 20 هکتار از اراضی مسجد مقدس جمکران آغاز شد

عملیات کاشت نهال در 20 هکتار از اراضی مسجد مقدس جمکران در آستانه نیمه شعبان و اولین روز از هفته منابع طبیعی با حضور جمعی از مسئولان و طلاب حوزه‌های علمیه خواهران آغاز شد.

عملیات کاشت نهال در 20 هکتار از اراضی مسجد مقدس جمکران آغاز شد

به گزارش همایش آموزش فناوری نانو از قم، مراسم آغاز کاشت نهال در 20 هکتار از اراضی مسجد مقدس جمکران ظهر امروز با حضور جمعی از مسئولان در محدوده انتهای بلوار ظهور قم برگزار شد. محمدکاظم پورامینی قائم مقام تولیت مسجد مقدس جمکران با تاکید بر اینکه کاشت درخت باقیات‌الصالحات است، گفت: همه مردم باید پای کار بیایند تا بتوانیم در راستای افزایش پوشش گیاهی به نتیجه مطلوبی برسیم.

همچنین محمد شعاعی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم در این مراسم با بیان اینکه از حدود یک میلیون و 200 هزار هکتار مساحت استان حدود یک میلیون هکتار به عرصه‌های ملی اختصاص دارد، اظهار کرد: 720 هزار هکتار مراتع، 201 هزار هکتار اراضی بیابانی و 23 هزار هکتار اراضی جنگلی دست کاشت و ذخیره‌های جنگلی است. وی اضافه کرد: با توجه به اینکه قم اقلیم گرم و خشک دارد و ما میزان بارندگی کمی داریم باید برای رسیدن به یک شرایط زیستی مناسب پوشش گیاهی گسترده‌ای را دنبال کنیم. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم با تاکید بر اینکه مردم در هر عرصه‌ای ورود کرده‌اند موجب موفقیت نظام شده‌اند، گفت: در گذشته تلاش‌های بسیاری برای افزایش پوشش گیاهی انجام شده است اما هنوز تا نقطه آرمانی فاصله بسیاری داریم و باید در این زمینه از همکاری دستگاه‌ها و مردم بهره‌مند شویم. وی با اشاره به روند تغییر اقلیم و افزایش بیابان‌های قم عنوان کرد: باید کانون‌های تولید ریزگرد را مهار کنیم تا از پیش‌روی بیابان به سمت شهر جلوگیری کنیم.

  ابراهیم معتمدی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم، حاجی رضا رئیس سازمان و حجت‌الاسلام والمسلمین ایمانی تبار دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان قم، حیدری مدیرکل هواشناسی استان، مسئولان اداره‌کل امور مالیاتی استان و دانشگاه علوم پزشکی قم و داداشی معاون حوزه‌های علمیه خواهران در این مراسم حضور داشتند. همچنین مادر شهید مهدی زاهدلویی، شهید مدافع امنیت استان قم نیز در این مراسم به غرس نهال پرداخت و توسط حاضران مورد تکریم قرار گرفت. پایان پیام/78023