وزیر ارتباطات: پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها با پوشش ۲۰ میلیونی در دستور کار است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از توسعه شبکه ارتباطی پرسرعت، پایدار و امن با اجرای فیبر نوری خبر داد و گفت: ۲۰ میلیون این پروژه زیر پوشش قرار می‌گیرند.

وزیر ارتباطات: پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها با پوشش ۲۰ میلیونی در دستور کار است

به گزارش همایش آموزش فناوری نانو از مهر، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در دومین روز سفر خود به استان فارس در نشست هم اندیشی با فعالان زیست بوم نوآوری و فناوری استان فارس گفت: امروز در بازدید دیدم که کارخانه مخابراتی ایران پس از دوره‌ای رخوت با مدیریت تیم جدید رونق گرفته‌است و امیدواریم ثمره این رونق در آینده نزدیک برگشت این کارخانه به دوران طلایی آن یعنی اشتغال هزاران نفر باشد.

وی خطاب به شرکت‌های فناور مستقر کارخانه نوآوری گفت: حضور شما در کنار کارخانه بزرگ ITMC که روزی بزرگ‌ترین کارخانه مخابراتی کشور بود یک فرصت هم برای شما و هم برای این کارخانه است.

زارع پور با بیان اینکه کارخانه مخابراتی ایران می‌تواند به شرکت‌های نوآور مستقر در این کارخانه نگاه بخش تحقیق و توسعه داشته‌باشد، خاطرنشان کرد: شرکت‌های نوآور این کارخانه را یک فرصت بدانند چرا که می‌توانند ایده‌های خود را از طریق خط تولید و تجهیزات فنی کارخانه به محصول برسانند.

وزیر ارتباطات در ادامه با تاکید بر اینکه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت ارتباطات در دولت سیزدهم توسعه زیرساخت‌های ارتباطی است گفت: اگر بخواهیم اقتصاد دیجیتال را به کمک شرکت‌های نوآور توسعه دهیم و کام مردم را شیرین کنیم، نیازمند شبکه ارتباطی پرسرعت، پایدار و امن هستیم.

وی افزود: بر همین اساس پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها با هدف ایجاد ۲۰ میلیون پوشش تا پایان دولت سیزدهم را در دستور قرار دادیم و برای تحقق کامل این پروژه نیز متکی به تجهیزات بومی و توان شرکت‌های نوآور داخلی هستیم.

زارع پور ادامه داد: این کار بزرگ که تا چند دهه آینده کشور را بیمه می‌کند در سراسر کشور آغاز شده‌است و دیروز در کازرون پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها به بهره برداری رسید و کل این شهر تحت پوشش قرار گرفت و مردم این شهر می‌توانند سرعت‌هایی تا هزار مگابیتی را تجربه کنند.

وی تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی‌ها این پروژه در شهر شیراز نیز با امضای تفاهم نامه‌ای با شهرداری این شهر به زودی آغاز می‌شود و تا پایان سال آینده تمام این شهر تحت پوشش فیبر نوری قرار خواهد گرفت.

در جریان این هم اندیشی تعدادی از مدیران استارت آپ‌ها و شرکت‌های بخش خصوصی به بیان نقطه نظرات و درخواست‌های برای رفع موانع پیشرفت و توسعه مجموعه کاری خود پرداختند و وزیر ارتباطات در پاسخ به ارائه راهکارهایی در ارتباطات با موضوعات مطرح شده پرداخت.

پایان پیام/خ