ولایتی خطاب به «هنیه»: پیروزی فلسطین بسیار نزدیک‌تر از چیزی است که عده‌ای فکر می‌کنند

مشاور امور بین‌الملل رهبر انقلاب در گفت‌وگو با رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) گفت: پیروزی فلسطین بسیار نزدیک تر از چیزی است که عده ای فکر می کنند.

ولایتی خطاب به «هنیه»: پیروزی فلسطین بسیار نزدیک‌تر از چیزی است که عده‌ای فکر می‌کنند

به گزارش گروه سیاسی همایش آموزش فناوری نانو، علی‌اکبر ولایتی مشاور امور بین‌الملل رهبر انقلاب روز یکشنبه در تماس تلفنی با «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) پیروزی‌ها و موفقیت‌های میدانی مقاومت در مقابله با رژیم صهیونیستی را تبریک و از جایگاه مقاومت و مبارزان فلسطینی در نزد امت اسلامی سخن گفت.

وی با اشاره به برگزاری نشست امنیتی عقبه تصریح کرد: این نشست نشانه بحران‌ها و تنگناهای رژیم صهیونیستی است که تلاش می‌کند با برگزاری چنین نشست‌هایی، از آن تنگناها خارج شود.

ولایتی افزود: این نشست‌ها تأثیری بر ملت فلسطین و مقاومت آن‌ها ندارد بلکه کشورها، گروه‌ها و جنبش‌های اسلامی که از فلسطین و مقاومت آن پشتیبانی می‌کنند بویژه در محور مقاومت رو به افزایش است.

در ادامه این تماس، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نیز از ولایتی به خاطر این تماس تشکر کرد و گفت: ما در مرحله جدیدی از رویارویی با اشغالگران صهیونیست هستیم و مقاومت، امروز مانند روحی در وجود جوانان فلسطینی که درخط مقدم دفاع امت از قدس و مقدسات فلسطین هستند دمیده است و ما به یاری پروردگار یقین داریم.

هنیه اضافه کرد: ما نشست امنیتی اردن را پیگیری می‌کنیم و می‌دانیم که انتفاضه موجود در کرانه باختری، بحران و تنگنایی برای دشمن بوجود آورده است که نمی‌تواند با آن مقابله کند.

وی افزود: ده‌ها گردان مبارز هم‌اکنون در مناطق مختلف کرانه باختری با اشغالگران مبارزه می‌کنند به همین خاطر دولت آمریکا با اعمال فشار بر برخی طرف‌ها، برای نجات دشمن صهیونیستی شتافته است.

هنیه با بیان اینکه موضع عمومی ملت فلسطین در خصوص این نشست، مخالفت با آن است، تصریح کرد: تشکیلات خودگردان در این نشست، نماینده خواسته‌های ملت فلسطین نیست و نتایج این نشست، تأثیری بر مقاومت ندارد و مقاومت، اقدام و پایداری ادامه خواهد یافت و ما به خوبی می‌دانیم که دشمن در بحرانی راهبردی قرار گرفته است که چنین نشست‌هایی آن را نجات نخواهد داد.

پایان پیام/