پذیرش 295 معلم جدید در آزمون استخدامی اخیر برای یزد

مدیرکل آموزش و پرورش یزد از پذیرش ۲۹۵ معلم در استان از بین شرکت‌کنندگان در آزمون استخدامی اخیر آموزش و پرورش خبر داد.

پذیرش 295 معلم جدید در آزمون استخدامی اخیر برای یزد

به گزارش همایش آموزش فناوری نانو در یزد، محمدکاظم رحیمی‌نژاد، ظهر امروز در نشست خبری که به منظور گرامیداشت هفته معلم برگزار شد، با بیان این‌که نگاه آموزش و پرورش به دانش‌آموزان در شرایط کنونی نگاه بالا به پایین نیست،‌ اظهار کرد: معلم در این سیستم آموزشی باید دارای بینشی باشد که بتواند زمینه ابراز اندیشه را به دانش‌اموزانش بدهد و سپس بتواند آنها را در بهترین مسیر هدایت کند.

وی با تاکید بر این‌که باید آموزش و پرورش در شرایط کنونی فقی یک دستگاه مجری نیست، افزود:‌ آموزش و پرورش درصدد فراهم کردن زمینه‌ای جهت بالفعل شدن توانمندی‌های دانش اموزان در مسیر صحیح است.

مدیرکل آموزش و پرورش یزد با اشاره به اهمیت اجرای طرح ولایت ویژه فرهنگیان، گفت: در این مهارت فرهنگیان بروز می‌شود.

رحیمی‌نژاد در ادامه با اشاره به اهمیت فرا رسیدن هفته معلم و لزوم تدوین و اجرای برنامه‌های خاص در این باره، تصریح کرد: امسال مراسم تجلیل از معلمان با حضور چهار هزار نفر از جامعه فرهنگیان در یکی از سالن های ورزشی استان برگزار می‌شود و طی آن از چهار معلم نمونه استان معرفی و به صورت ویژه تقدیر خواهند شد.

وی از انتخاب ۲۱ معلم استان یزد برای دیدار با مقام معظم رهبری خبر داد و گفت: انتخاب معلمان نمونه در سطح مدرسه، منطقه، استان و کشور انجام می‌شود و یک گروه معلمان کیفیت‌بخش نیز که شامل ۱۵۰ نفر هستند، تجلیل خواهند شد.

به گفته وی، از هر ۵۰۰ معلمی که به مناطق معرفی شده، یک معلم و در مجموع ۶۴ معلم نمونه به عنوان معلم شاخص نواحی و مناطق آموزشی و در نهایت چهار نفر از بین آنها به عنوان معلم نمونه استان به کشور معرفی می شوند.

رحیمی‎نژاد خاطرنشان کرد: تقریباً در تمامی ۱۶۰۰ مدرسه استان نیز طی این ایام با حضور مسئولان استانی و شهرستانی از خدمات معلمان تجلیل خواهد شد.

وی تهیه آرشیو تاریخ شفاهی معلمان با هدف جمع‌آوری، نگهداری و انتقال تجربیات زیست معلمان استان خبر داد و گفت: بر همین اساس از تعدادی از معلمان پیشکسوت استان دعوت شده و مصاحبه‌های شفاهی با آنها ثبت و ضبط می شود.

رحیمی‌نژاد همچنین به موضوع پرداخت دستمزد معلمان خرید خدمت استان اشاره و اظهار کرد: مطالبه مهم این معلمان پرداخت به موقع دستمزد است که این پرداخت‌ها به روز شده و امیدواریم با تلاش‌های انجام شده، هم نگرانی نیروهای خرید خدمت و هم نیروهای خدماتی برطرف شود.

پایان پیام/الف