۲۰۰ هکتار گلخانه در چهارمحال و بختیاری احداث می‌شود

مدیر باغبانی جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: هم‌اکنون پرونده‌های احداث ۲۰۰ هکتار گلخانه‌ در نقاط مختلف استان تشکیل شده است که در صورت ابلاغ اعتبارات جهش بزرگی در این حوزه رخ می‌دهد.

۲۰۰ هکتار گلخانه در چهارمحال و بختیاری احداث می‌شود

به گزارش همایش آموزش فناوری نانو از شهرکرد، به نقل ار روابط‌عمومی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری، ابراهیم شیرانی گفت: یکی از اولویت‌های مهم وزارتخانه برای تغییر الگوی کشت، هدایت کشاورزان به سمت‌وسوی کشت‌های متراکم و گلخانه‌ای به‌منظور ارتقای بهره‌وری مصرف آب، افزایش تولید و رونق درآمدزایی است.

مدیر باغبانی جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: هم‌اکنون پرونده‌های احداث ۲۰۰ هکتار گلخانه‌ در نقاط مختلف استان تشکیل شده است که در صورت ابلاغ اعتبارات جهش بزرگی در این حوزه رخ می‌دهد.

وی با اشاره به بهره‌برداری از ۷۷ هکتار گلخانه در چهارمحال و بختیاری، افزود: از این سطح ۶۰ هکتار به کشت سبزی و صیفی با پیش‌بینی تولید هشت هزار تُن اختصاص دارد و هم‌اکنون ۴۰ هکتار گلخانه جدید در این استان در دست ساخت است.

شیرانی با اشاره به احداث یک واحد گلخانه‌ای در سامان و بهره‌برداری از آن در هفته دولت، اضافه کرد: با بهره‌برداری از این گلخانه به وسعت چهار هزار و ۶۵ مترمربع، سطح زیرکشت گلخانه‌های سامان به ۲.۵ هکتار افزایش یافت.

وی با اشاره به اینکه این واحد گلخانه زمینه اشتغال ۱۰ نفر را فراهم می‌کند، گفت: برای راه‌اندازی این گلخانه در شهرستان سامان ۷۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده که از این میزان ۴۲ میلیارد ریال از محل تسهیلات بانک کشاورزی و بقیه از محل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تامین شده است. 

پایان پیام/۶۸۰۲۴