دولت باید به معیشت پرستاران توجه ویژه کند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: از دولت و مسئولان تقاضا دارم نسبت به بهبود معیشت پرستاران توجه ویژه‌ای داشته باشند.

دولت باید به معیشت پرستاران توجه ویژه کند

به گزارش همایش آموزش فناوری نانو از یزد، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، به مناسبت فرا رسیدن ولادت باسعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار، پیامی صادر و در آن خواستار توجه به معیشت پرستاران شد.

وی در این پیام خود افزود: فرخنده زاد روز بانوی عظیم الشان اسلام و بزرگ پرچمدار واقعه کربلا حضرت زینب کبری (س)، اسوه صبر و بردباری که با ایثار و فداکاری اقداماتی تاثیرگذار را در مسیر پرستاری از بازماندگان واقعه دردناک کربلا، از خود به یادگار نهادند را تبریک می‌گویم.

امام جمعه یزد گفت: بی تردید مناسبتی شایسته‌تر از روز میلاد حضرت زینب (س) برای قدردانی از پرستاران و تکریم مدافعان سلامت نمی‌توان یافت. جانفشانی و از خودگذشتگی جامعه پرستاری در روز‌های سخت مبارزه با کرونا ویروس گواهی بر تعهد و هدفمندی جامعه پرستاری می‌باشد که وظایف خود را با انگیزه‌های الهی و برگرفته از مکتب عاشورا انجام می‌دادند.

آیت الله ناصری تصریح کرد:‌ پرستاران عزیز هر لحظه‌ای که در این کار سنگین و فرسایشی، با توجه به احساس تکلیف در مقابل بیمار، در مقابل انسان دردمند می‌گذرانند، پاداش و اجری را از خدای متعال دریافت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد:‌ این انسان‌های فداکار و دلسوز، که از بیماران در مراحل دشوار بیماری با پرستاریِ خود مواظبت و حمایت می‌کنند، هر چند قادر به قدردانی از زحمات و تلاش‌های این بزرگواران نیستم، اما از دولت محترم و مسئولین مربوطه تقاضا دارم نسبت به بهبودی معیشت این عزیزان توجه ویژه‌ای داشته باشند و از درگاه خداوند متعال برای این قشر شریف و فرهیخته آرزوی موفقیت، سلامتی و سربلندی دارم.

پایان پیام/ب